Сторінка вчителя - логопеда "Лепетунчик-говорунчик"

Вас вітає вчитель-логопед

Жашківського ліцею №1

Жашківської міської ради                      Черкаської області

КОЛОДІЙ НАТАЛІЯ ВІКТОРІВНА

Вчитель-логопед,  "Спеціаліст ІІ каліфікаційної категорії"

У своїй роботі здійснюю такі напрямки для подолання мовленнєвих порушень у дітей:

-Розвиваю артикуляційну моторику, формую основні артикуляційні уклади та підготовку органів артикуляції до подальшої корекції порушеної звуковимови;

-Розвиваю мовленнєве дихання, темп, ритм мовлення;

-Розвиваю фонематичні процеси;

-Здійснюю корекцію, автоматизацію, диференціацію звуків;

-Розвиваю зв’язне мовлення, розуміння значень слів;

-Активізую та збагачую словник;

-Формую вміння складати різні за структурою речення: від простого до складного;

-Здійснюю корекцію та розвиток граматичної будови мовлення;

-Формую вміння передавати зміст прочитаного та відповідати на запитання;

-Формую вміння описувати малюнки, виділяти головне з-поміж другорядного;

-Формую вміння роботи із деформованим текстом;

-Формую вміння складати опис використовуючи план та опорні слова і словосполучення;

-Розвиваю загальну та дрібну моторику.

Коли слід звертатися до логопеда?

- до 2 років у дитини не з’явилося мовлення ( дитина мовчить) або словник дитини налічує не більше 10 слів. .

- дитині більше 4 років, а вона не вимовляє ( чи неправильно вимовляє) звуки рідної мови. У цей час фонетична система повністю сформована, і дитина повинна говорити правильно.

- дитина почала повторювати звуки, склади, слова ( заїкається).

- дитині більше 6 років, а вона не запам’ятовує вірш, не може переказати текст, порушує структуру слів ( спотворює слова).

Які порушення мови виправляє вчитель-логопед?

- порушення вимови звуків (дислалия і дизартрія);

- порушення ритму і темпу мови (заїкання);

- розлади мови, пов'язані з порушенням слуху;

- недорозвинення мови або втрата мови (алалія, афазія);

- неправильний прикус.

Квіти для матусі

На корекційно – розвиткових заняттях вчитель - логопед з учнями виготовляли   паперову аплікацію «Квіти для матусі».

15:42 07.03.2024

Логопедичне заняття з учнями 2 класів. Кераміка трипільської культури.

У рамках тижня Трипільської культури в Жашківському ліцеї №1, вчитель- логопед Колодій Н.В. ознайомила учнів з керамікою трипільської культури та  орнаментами, яким оздоблювали посуд трипільці; поглибила знання про мистецтво давніх часів; розвивала моторику рук,  уяву, емоційне позитивне ставлення до світорозуміння; сприяла вихованню естетичного смаку, підвищувала інтерес до народно-прикладного мистецтва. На занятті учні розфарбовували глечик, робили масаж пальчиків, розгадували кросворди та переглядали презентацію.

16:08 29.02.2024

Логопедичне заняття.В країні геометричних фігур.

На логопедичних заняттях вчитель – логопед Колодій Н.В. з учнями перших класів, які відвідують логопедичні заняття, закріплювали знання  про геометричні фігури: коло, квадрат, трикутник, трапеція, багатокутник, овал; продовжувала вчити дітей використовувати знання про властивості предметів (форма, колір, розмір); формувала уміння обстежувати фігуру тактильно -руховим і зоровим способом; закріплювала знання основних кольорів: червоний, синій, зелений, жовтий.

08:10 28.02.2024

Корекційно- розвиткове заняття. Тема: «Встановлення відношення між відомими предметами і поняттями».

На занятті вчилися класифікувати предмети, знаходити спільну ознаку предметів і поєднувати їх в однорідну групу. Використовували доміно «Свійські тварини», лото              «У лісі, в небі, у річці, на лузі».

16:22 18.02.2024

Аплікація "Веселий гном"

Гномик бігає по cвіту, Всім розносить він привіти! Радість у кожен дім несе, Дім від смутку береже!

08:01 22.12.2023