Навчаємось, розвиваємось, гартуємось!

Дата: 29.11.2018 14:04

28.11 у конференц-залі відбувся особливий урок на тему: «Сила правди проти правди сили». Підготувала його Любарська Юлія Михайлівна з метою суспільно-патріотичного розвитку учнів. На нього було запрошено Чорну Ольгу Борисівну - відому поетесу, нашу землячку, людину з активною громадянською позицією. Також були присутні учні 11-го та 10-А класів. Урок був присвячений шестидесятництву та його героям. Були висвітлені такі ознаки даного періоду як юний ідеалізм, пошуки правди, опір, неприйняття, протистояння владі та номенклатурі, а також ідея гуманізму та ученої духовності. На уроці також були розкриті високий героїзм та патріотизм шестидесятників, які стояли на смерть в обороні гідності та свободи. Захід розпочався з виступів учнів. Парфенюк Марія представила вірш Л. Костенко «Червоні краплі голоду». Гранатюк Діана виступила з поезією В. Симоненка «Де зараз ви, кати мого народу?». Кульмінацію стала промова гості нашого заходу – Ольги Чорної. Вона дала коротку історичну довідку, де охарактеризувала напрями та періоди шестидесятництва, такі як:

• Внутрішня еміграція, представницею якої була Л. Костенко
  • Дисидентсво, уособленням якого був В. Стус, а також і сама наша гостя
  • Конформізм, обличчям якого був Драч та Павличко.

Серед усієї когорти майстрів слова поетеса виокремила нашого земляка Миколу Плахотнюка, який народився у с. Тихий Хутір, а згодом, внаслідок своєї активної письменницької діяльності був нагороджений премією ім. В. Стуса. Завершився захід подякою гості від старшокласників, а також виступами учнів та учителів, які ділилися враженнями та ставили запитання щодо виступу Ольги Борисівни. Цей урок був проведений з метою ознайомити молодь з патріотичним минулим нашого краю, щоб показати, що справа рук шестидесятників не пройде даром, а дістанеться у спадок цвіту нашої держави – дітям. І лише в їх руках можливість щось змінити, можливість боротися, можливість повторити подвиги героїв минулого і стати тими, хто підніме Україну з колін і змусить наших нащадків гордо, на повні груди кричати світу: Я – УКРАЇНЕЦЬ!