КОНСТИТУЦІЯ УКРАІНИ І УКРАЇНСЬКА НАЦІОНАЛЬНА ІДЕЯ

Дата: 28.06.2022 17:00

Правова культура здавна вважається важливою складовою загальної культури суспільства. Український народ має глибоку історію юридичних памяток, які відомі у всьому світі. Одна із найвідоміших і найважливіших із них – це сучасна Конституція України.

28 червня в Україні вшановують 26 річницю прийняття верховною радою Основного Закону України.

Саме в цей день 1996 року було завершено процес юридичного оформлення української державності.

До Дня Конституції  України учнями нашої школи під керівництвом учителя історії та правознавства Любарською Ю.М.  було  проведено онлайн конференцію.

У конференції  взяли участь  юні правознавці , які працюють  у гуртку "Феміда" та учні -випускники 9 х класів нашої школи . Активність   в організації та проведенні заходу проявили такі учні : Вояківський Андрій , Рачінська Кароліна , Ільченко Софія, Мельниченко Юлія, Царук Володимир, Донець Крістіна.

На конференції було розглянуто і обговорено актуальні питання Конституційного права і Української національної ідеї:

1.Конституція України -Основний закон держави .

2. Втілення української  національної ідеі в КУ ( на основі  змісту ст. 1 КУ).

3.Чи потрібна сьогодні Україні своя національна ідея та державна ідеологія?

( на основі  частини 2  ст.15 КУ)

4.Актуальність та зміст української національної ідеї у 21  ст.

На конференції учні провели «правове лото» по знаннях тексту статей Конституції України.

В кінці конференції учні читали патріотичні вірші та слухали пісні які створені в період героїчно протистояння українського народу проти російської агресії.

Усі учасники конференції усвідомили значення слів «Закон», «Конституція», «Україна».

Всі ми розуміємо що наші знання і правда, це наша посильна зброя  в бородьбі за майбутню перемогу над ворогом. Важливо пам’ятати слова лідера нашої нації Володимира Зеленського: Ще потрібно воювати й спрямувати всі сили, щоб вигнати окупантів. І ми це зробимо. Україна буде вільною …

Український прапор повернеться всюди, де він має бутм по праву і закону.