Слово про МОВУ

Дата: 22.02.2019 20:44

У Будинку творчості Жашківська територіальна громада провела літературний захід   до Міжнародного дня рідної мови. Велично і святково, урочисто  звучали виступи учасників. Савицька В.М., начальник відділу освіти, у своєму виступі звернула увагу на багатство та духовність рідної мови, закликала берегти кожне слово,  бо це святиня нашого народу, його минуле, сьогодення і майбуття у нашій   молоді, яка була присутня на святі. Вручено грамоти шанувальникам рідного слова,  призерам олімпіад, конкурсів, авторам власних творів, зокрема учениці 4-Б класу  Король Аліна

Жашківської спеціалізованої школи №1 (учитель  Н.В. Нарчинська),

учениці 10 –А класу Гранатюк Діані (учитель С.М. Віштак). Виразно та душевно прочитано твори, створено композиції, поєднано музику та пісні. Краса та величність рідного слова передана ведучими та учасниками свята.

Гранатюк Діана, учениця 10-А класу, так передала свої враження від свята до Дня рідної мови.

Захід, який підготував Будинок дитячої та юнацької творчості Жашківської територіальної громади  до Міжнародного дня рідної мови, пройшов прекрасно. Усі присутні, ведучі та представники відділу освіти були одягнені в національний український одяг – вишиванку. На мою думку, це було доречно і виглядало дуже святково і гарно: ціле море білосніжних сорочок, заквітчаних барвистим орнаментом, виповнили зал. Це надзвичайно прикрасило захід та зробило атмосферу більш колоритною, по-справжньому українською. Мені неймовірно сподобалися виступи танцювального колективу, а також пісні, які виконували учениці та ведучі нашої школи:  Дацюк Дарина та Петросян Карина. Не можна не згадати про  чудові вірші, які декламували зовсім юні учні.  Щодо мети свята хочу  сказати словами Оксани Забужко:

Мова кожного народу

неповторна  і  своя;

в ній гримлять громи в негоду,

в тиші – трелі солов’я…

Берегти її, плекати

буду всюди й повсякчас,

бо ж єдина – так, як мати,

мова в кожного із нас!

Я повністю приєднуюся до цих слів і закликаю всіх вас розмовляти чистою українською, а не суржиком, адже наша рідна мова  – прекрасна, милозвучна та

неповторна!

Ми - УКРАЇНЦІ,  і мова наша повинна бути також УКРАЇНСЬКОЮ!!! Саме з великої літери  і лише так навіки!