Підвищення кваліфікації

Важливою складовою інноваційного розвитку нашого навчального закладу є цілеспрямований професійний розвиток учителя. Школа буде успішною, коли в ній працюватиме успішний учитель. Сьогодні для успішної підготовки учня до соціалізації сучасний педагог має прагнути особистісного розвитку, підвищення рівня знань, умінь і компетентності. Це завдання спрямоване на якісне оновлення навчально-виховного процесу, створення можливостей самореалізації учнів, учителів, вияву їхніх талантів і обдарованості. Упровадження інновацій та здійснення дослідно-експериментальної роботи потребує інноваційного керівника та педагогів. Інноваційний розвиток нашого навчального закладу - це цілеспрямований процес, який забезпечує формування такого вчителя. Адже головним завданням сьогодення є плекання компетентних людей - таких, які були б здатні застосовувати свої знання в умовах, що змінюються, людей ініціативних, творчих, педагогів нової формації. Буде новий учитель - буде й нова школа. Адже, за І. Я. Франком, «Школа учителем стоїть». «Найдосвідченіший педагог ніколи не повинен спинятися на досягнутому, бо якщо немає руху вперед, то неминуче починається відставання», - зауважував В. О. Сухомлинський. Звичайно, кожний навчальний заклад обирає і створює власну систему науково-методичної роботи, орієнтуючись як на наукові дослідження, так і на досвід колег, їхні запити. Наше бачення сучасного вчителя складається із п'яти компонентів, над якими ми наполегливо працюємо. Наш учитель:

1. Готовий до творчого інноваційного пошуку; постійного самовдосконалення; опановування новітніми освітніми технологіями.
  2. Має високий рівень компетентності та загальної культури; творче педагогічне мислення; організаторські та комунікативні здібності; любов до себе і людей.
  3. Усвідомлює соціальне замовлення держави щодо розвитку дитини; стратегію і тактику розвитку освіти; професійні завдання навчального закладу.
  4. Вміє дотримуватись рамок освітнього інноваційного простору, творчості й оригінальності; критично мислити; працювати у команді; розробляти дидактичний матеріал, авторські програми.
  5. Здійснює якісне результативне навчання учнів та творчу пошукову роботу, використання інноваційних технологій під час навчально-виховного процесу, експериментальні дослідження, інноваційні знахідки; удосконалення професійної педагогічної майстерності.

Важливими чинниками, що забезпечать інноваційний розвиток нашого навчального закладу, вважаємо:

1. Школу професійного розвитку вчителя.
    2. Функціонування груп підтримки учасників педагогічного процесу.
    3. Центри особистісного розвитку учасників освітнього процесу.
    4. Фінансування, що відповідає потребам інноваційного розвитку.
    5. Зміцнення матеріальної бази навчального закладу:

«Світ вступає в століття людини», - пророче писав видатний український педагог В. О. Сухомлинський. І саме від розвиненості кожної особистості буде залежати доля держави і нації. Наше завдання - зробити все для того, щоб дитина, людина саме такою й стала».

НОРМАТИВНІ ДОКУМЕНТИ

СУБ’ЄКТИ ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ

АЛГОРИТМ ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ ПЕДАГОГІЧНИМИ ПРАЦІВНИКАМИ ЖАШКІВСЬКОГО ЛІЦЕЮ №1

Склад комісії з визнання сертифікатів

Орієнтовний план підвищення кваліфікації

Отримав сертифікат про підвищення кваліфікації - заповни форму.