Як заспокоїти себе після масової атаки
Сьогодні вкотре після довгої перерви ворог вдався до масованого удару ракетами, шахедами та різними типами озброєнь, атакувавши різні міста України. Реакції, що можуть виникнути внаслідок терористичної атаки: плач, крик, сльози; застигання та «заморожування» емоцій; підвищена емоційність та дратівливість; порушення фізіологічних функцій (сну, апетиту, функціонування видільної системи). Якщо протягом діб після цієї події ви не повернулися до нормального стану, то варто звернутися до фахівця по допомогу. Аби опанувати себе внаслідок такої жахливої ночі:
Зосередьтеся на тому, що ви дійсно можете контролювати.
Не моніторте новини щохвилини, адже це може підвищити панічні настрої та страх.
Пам'ятайте про збалансоване харчування. Це неабияк впливає на наш мозок та імунну систему.
Намагайтеся дотримуватися режиму сну (у спокійні дні, коли немає масових атак). Сон допоможе вам відновити імунітет та вивести шкідливі токсини з організму.
Не забувайте про фізичну активність. Робіть хоча б мінімальні фізичні вправи. Це справді допоможе вам впоратися зі стресом/тривогою або ж панічними настроями. Залишайтеся на зв’язку з близькими.
Спробуйте повернутись до повсякденних справ (звісно, якщо ви не постраждали фізично). Збереження безперервності життя допоможе вам якнайшвидше відновитись.
Пригадайте, що саме допомагає вам завжди відновити сили.
У жодному випадку не вживайте алкоголь. У даній ситуації він не допоможе зняти стрес, адже не виконує функції розслаблення.
Дотримуйтеся всіх правил безпеки. Коли ви почули сигнал тривоги, обов'язково прямуйте до укриття.
Дотримуйтеся активної позиції. Волонтерте та донатьте ЗСУ. Не метушіться хаотично по різним каналам інформації, тверезо аналізуйте новини, не піддавайтесь паніці та вирізняйте фейки.
Пам'ятайте, що відчуття страху — це нормально та природно. Не бійтесь цього. У жодному випадку не блокуйте свої емоції. Якщо вам весело або радісно, то посміхайтесь; якщо вам сумно, боляче та гірко, то плачте; якщо вам не хочеться говорити, то спілкуйтеся лише з тими, хто дійсно важливий для вас. Якщо ви опинились в епіцентрі надзвичайної або критичної події, то найпевніше, що ви відчуватимете стрес.
Не відкладайте своє життя на післявоєнний період та будьте активними.