A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Жашківський ліцей №1
Жашківської міської ради Черкаської області

Zhashkiv Lyceum 1 of Zhashkiv City Council of Cherkasy Region

Українською правильно

"Слова росли із ґрунту, мов жита. Добірним зерном колосилась мова. Вона як хліб. Вона свята. І кров’ю предків тяжко пурпурова", - пише Ліна Костенко. І справді, мова - це серце нації, її ДНК.

Мало хто повною мірою володіє "чистою" українською мовою. Ми часто вживаємо росіянізми, навіть не помічаючи цього, а деколи щиро віримо, що це українське слово. Суржик і росіянізми – це як погані звички: вони засмічують нашу мову й заважають нам звучати вишукано. І навіть якщо вам здається, що ваша мова ідеальна, найімовірніше, ви однаково вживаєте росіянізми, просто не помічаєте цього.

Що таке суржик?

Перше значення цього слова - суміш зерна пшениці і жита, жита і ячменю, ячменю та вівса, а також борошно з такої суміші. Наприклад: "Сіяв пшеницю, а зібрав суржик!"

Ну а друге значення ви знаєте. Суржиком називають суміш кількох мов, що утворилася сама собою, без додержання літературних норм. На жаль, саме суржик допомагає ворогам України стверджувати, що української мови не існує, що українська - це "неправильна російська".

Отож, позбуваймося суржику разом! Дбаймо про те, щоб Україна і говорила, і писала грамотно!

Дата: від до Скинути

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було підтверджено

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень