A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Жашківський ліцей №1
Жашківської міської ради Черкаської області

Zhashkiv Lyceum 1 of Zhashkiv City Council of Cherkasy Region

Дифтерія: шляхи інфікування та як її запобігти

Дата: 08.01.2024 11:40
Кількість переглядів: 19

Дифтерія – це важке інфекційне захворювання, спричинене штамами бактерій #Corynebacterium_diphtheriae. Хвороба супроводжується місцевим запаленням слизових оболонок верхніх дихальних шляхів, явищами загальної інтоксикації, ураженням переважно серцево-судинної, нервової систем і може призвести до смерті.

📍ШЛЯХ ІНФІКУВАННЯ: повітряно-крапельний. Збудник швидко поширюється при кашлі та чханні. 🔬Збудник дифтерії – дифтерійна паличка є стійкою в навколишньому середовищі. Патогенна дія пов’язана зі специфічним токсином, який виділяє збудник. Дифтерійна паличка проникає у слизові оболонки зіву та інших органів, де викликає крупозне або дифтерійне запалення з утворенням плівок. Токсин, що утворює збудник, всмоктується у кров та викликає загальну інтоксикацію з ураженням серцевого м’яза, нервової системи, нирок, наднирників. 📆Інкубаційний період триває від 2 до 10 днів. У залежності від ураженого органу розрізняють дифтерію зіву, носу, гортані, очей та інше. Найбільш небезпечною є токсична форма дифтерії.

📌При захворюванні спостерігається: 👉плівчастий наліт на мигдаликах, що може поширюватись на піднебінні дужки та язик; 👉набряк і почервоніння горла; 👉біль при ковтанні; 👉збільшення шийних лімфатичних вузлів; 👉порушення загального стану хворого; 👉висока температура тіла; 👉порушення з боку серцево-судинної системи; 👉загальна розбитість, слабкість; 👉болі в животі, іноді блювання; 👉набряк підшкірно-жирової клітковини шиї відбиває ступінь загальної інтоксикації. ‼️При дифтерії гортані патологічний процес охоплює слизові оболонки гортані та трахеї, спостерігається осиплість голосу, кашель спочатку гавкаючий, який потім втрачає звучність, наростають симптоми стенозу (перекриття) верхніх дихальних шляхів: шумне дихання, напруження допоміжної дихальної мускулатури. 🚨Перехід до асфіктичної стадії проявляється порушенням газообміну, супроводжується ціанозом (посинінням шкірних покривів), випадінням пульсу під час вдиху, пітливістю, занепокоєнням. Якщо людині не буде своєчасно надана лікарська допомога, то хворий може померти від асфіксії. Єдиний спосіб запобігти дифтерії - вакцинація‼️ 👶🏼👧🏼Вакцинація дітей Вакцинація АКДП (АаКДП) вакциною здійснюється у: 2️⃣ міс. (1 щеплення), 4️⃣ міс. (2 щеплення), 6️⃣ міс. (3 щеплення). У 1️⃣8️⃣ міс. проводиться ревакцинація. 💉💉Ревакцинація Ревакцинацію проти дифтерії та правця проводять у 6️⃣ р. анатоксином дифтерійно-правцевим, наступну у 1️⃣6️⃣ р. - анатоксином дифтерійно-правцевим зі зменшеним вмістом антигену (АДП-М). 👩🏼👨🏻Ревакцинація дорослих Першу планову ревакцинацію дорослих за віком та епідпоказаннями, які раніше були щеплені, проводять АДП-М у віці 2️⃣6️⃣ р. з подальшою плановою ревакцинацією АДП-М з мінімальним інтервалом 🔟 р. від попереднього щеплення АДП-М.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було підтверджено

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень