Стоматологічний огляд дітей
Регулярні стоматологічні огляди дітей - це важлива частина профілактичної допомоги
Під час огляду стоматолог професійно почистить зуби вашій дитини та оцінить ризик карієсу. Обстеження може включати нанесення герметику або фтору, стоматологічний рентген або інші діагностичні процедури.
Насамперед стоматолог або гігієніст обговорять дієту, звички гігієни порожнини рота вашої дитини, а також продемонструють правильні методи чищення зубів зубною ниткою. Також вони розкажуть як запобігти травмам порожнини рота та наголосять підліткам якими є ризики для здоров'я, пов'язані з тютюном, зловживанням психоактивними речовинами та пірсингом у порожнині рота.
Чому це СЛІД регулярно робити
Регулярні стоматологічні огляди допомагають захистити здоров'я порожнини рота вашої дитини. Окрім того, вони є хорошою можливістю виявити проблеми на ранній стадії, коли вони найбільш піддаються лікуванню.
Як часто варто проходити стоматологічний огляд
На те, як часто вашій дитині потрібно проходити стоматологічне обстеження, можуть впливати різні чинники, у т.ч. вік, стан здоров'я та ризик карієсу.
Розклад оцінки стоматологічного здоров'я в дітей, рекомендований Американською Асоціацією Дитячих Стоматологів:
Перший огляд проводиться з моменту прорізування першого зуба (але не пізніше 1 р. життя). Його слід повторювати кожних 6 міс., оскільки враховується ризик виникнення або схильність дитини до захворювання.
Оцінка росту та розвитку ротової порожнини – клінічні огляди.
Для максимальної ефективності оцінка ризику виникнення карієсу повинна проводитись регулярно.
Рентгенологічна оцінка, профілактика та аплікація фторвмісними препаратами (термін, частота та вибір у залежності від анамнезу дитини, даних клінічного обстеження та схильності до захворювань ротової порожнини).
Додавання фтору (з урахуванням потреби його системного додавання) – щонайменше до 16 р.
Профілактичні рекомендації та настанови – невід’ємна частина кожного візиту.
Рекомендації щодо гігієни ротової порожнини: спочатку це відповідальність батьків, згодом – дітей з батьками, потім – лише дитини.
Рекомендації щодо харчування – під час кожного візиту до лікаря. Повинна бути розроблена схема правильного харчування, роль рафінованих вуглеводів та частоти перекусів, їхній вплив на розвиток карієсу та дитячого ожиріння.
Рекомендації щодо запобігання травмам: предмети ігор, соски, автомобільні крісла, навчання ходіння.
Рекомендації щодо шкідливих звичок: для діток – смоктання пальця або соски, школярів та підлітків – кусання нігтів, стискання зубів. Спочатку обговорення з батьками, а потім відлучення від шкідливої звички.
Оцінка потреби герметизації – для схильних до карієсу тимчасових молярів, премолярів та фронтальних зубів із глибокими ямами.
Намагайтесь регулярно відвідувати стоматолога з дитиною та берегти здоров’я ротової порожнини!