Торгівля людьми, як глобальна проблема сучасного світу
18 жовтня за ініціативи Європейського Парламенту започатковано день боротьби з торгівлею людьми, як день консолідації діяльності з підвищення рівня обізнаності щодо феномену торгівлі людьми.
Серед найголовніших порушень прав людини в сучасному світі актуальним є злочин, який має багато назв – «біле рабство», «торгівля людьми», «контрабанда людьми». За оцінками експертів щорічно 1-2 млн. людей стають «живим товаром».
Торгівля людьми – здійснення з метою експлуатації вербування, перевезення, передачі, приховування чи отримання людей шляхом погрози силою або її застосування чи інших форм примусу, викрадення, шахрайства, обману, зловживання владою чи вразливістю стану або шляхом підкупу у вигляді платежів чи вигод для одержання згоди особи, яка контролює іншу особу. Таке визначення торгівлі людьми дає ”Протокол з попередження торгівлі людьми, особливо жінками і дітьми”, який доповнює Конвенцію ООН про боротьбу з транснаціональною організованою злочинністю.
Торгівля людьми – це сукупність таких ознак:
- вербування;
- перевезення;
- передача;
- продаж;
- усиновлення (удочеріння) у комерційних цілях;
- використання у військових конфліктах;
- залучення до злочинної діяльності;
- трансплантація чи насильницьке донорство;
- рабство і ситуації, подібні до рабства;
- примусова праця;
- залучення в боргову кабалу;
- використання шантажу, погроз, насильства.
Складна економічна ситуація в Україні, високий рівень безробіття, недосконалість законодавства та правова необізнаність громадян є основними умовами, що сприяють цьому явищу. В усіх областях України в ці дні проводиться широкомасштабна інформаційна кампанія з питань протидії торгівлі людьми. Так і в Жашківському ліцеї №1 психологічною службою школи були проведені години спілкування «Торгівля людьми, як глобальна проблема сучасного світу», головна мета показати учням, що в сучасному світі досі існує торгівля людьми та що треба знати, щоб не потрапити в тенета работоргівців. З учнями 10 -В класу обговорювали небезпеку торгівлі людьми, як діти потрапляють під вплив маніпуляторів використовували відеоролик та аналізували різні види ситуацій, в яких випадках люди можуть стати жертвами торгівлі людьми.
Європейський Союз @EUDelegationUkraine та @IOMUkraine запустили всеукраїнську комунікаційну кампанію для запобігання торгівлі людьми під час війни.
У рамках кампанії детально інформуватимемо про основні правила безпеки та ризики.
Пам’ятайте про 5 маркерів безпеки:
1) Надавайте документи лише офіційним особам, зберігайте їх електронні копії;
2) Знайте, куди їдете, та повідомляйте про поїздку рідним чи друзям;
3) Приймайте допомогу лише від людей та організацій, що заслуговують на довіру;
4) Будьте насторожі з незнайомцями, не віддавайте нікому мобільний телефон;
5) Повідомляйте рідним чи друзям про зміни щодо місця перебування та роботи;
Переконайтесь, що ви в безпеці. Зателефонуйте на Гарячу лінію з консультування мігрантів в Україні з мобільного «527».
Консультанти Гарячої лінії порадять, як діяти в різних ситуаціях, на що звернути увагу та як убезпечитися під час пошуку транспорту, житла чи роботи. Дзвінки анонімні та безкоштовні з мобільного телефону в Україні. Лінія працює щодня з 8:00 до 20:00.
Пам’ятайте про це та поширюйте!