Ігри, які вчать доброті
Існують різноманітні ігри доброти для дітей, які розвивають пам'ять, мову, уяву. Також ж ще є цікаві ігри, що розвивають позитивні якості в дитини і допомагають стати доброзичливими, навчають відрізнити погані вчинки від хороших.
Діти вчаться всьому на прикладі дорослих. Це треба враховувати! Дитину, яку оточують з народження ніжністю і любов’ю, ставши для малюка добрим зразком співчутливості, милосердя й шляхетності, – ви зробите перші кроки до дитячої доброти. Давши можливість дитині знайти власний досвід турботи про близьких і дорогих йому людей, – навчать її, відчувши добре ставлення до себе, не зупинятися на цьому. А спробувати самому не тільки брати, але й віддавати.
Щоб зародити насіння доброти в дитини, потрібно немало зусиль, терпіння та наполегливої праці. І хоч ця моральна якість буде формувати в дитини протягом довгого часу, зустрічаючи перепони егоїзму і конфліктності, милосердя і людяність все ж таки стануть важливою рисою характеру. Добрі діти, які вміють співчувати та дарувати тепло душі, успішні, завжди мають багато друзів.
Формувати якість характеру можна в грі, яка принесе багато приємних хвилин вам і вашій дитині. Усі ігри - це демонстрація любові до дитини, сприйняття його турботи про вас, а потім і про інших людей. А що може бути радісніше, ніж дарувати любов і отримувати її від найдорожчої дитини на світі?
СКАРБНИЧКА ДОБРИХ СПРАВ. Виріжте з кольорового паперу кружечки або сердечка. У кінці кожного дня запропонуйте дитині покласти в «скарбничку» стільки кружечків, скільки добрих справ зробила дитина. Якщо дитина не може, допоможіть йому знайти цю добру справу навіть у найменших позитивних вчинках. Така гра буде стимулом у дитини здійснювати щось хороше.
ЛАСКАВІ ІМЕНА. Гра колективна, яка виховує доброзичливе ставлення однієї дитини до іншої. Діти повинні стати в коло. Один з дітей кидає м’яч іншому, називаючи ласкаво по імені, наприклад : Надійка, Олечка, Богданчик. Другий гравець кидає наступному. Виграє той, хто назвав більше ласкавих імен.
КОМПЛІМЕНТИ. Запропонуйте дітям сісти в коло обличчям і взятись за руки. Кожна дитина повинна сказати щось добре і приємне своєму сусідові, що сидить поруч. Той, кому призначена похвала, каже: «Дякую, мені дуже приємно». І далі він говорить комплімент наступній дитині. Коли малюк не знає, що сказати, дорослий повинен йому допомогти знайти потрібні слова.
ПІРАМІДА ЛЮБОВІ. Згадаємо разом з дітьми про те, що всі ми щось любимо. У когось - це іграшка, тваринка, а у когось - це сім’я, а декому просто подобається морозиво. Запропонуйте дітям побудувати піраміду любові. Дорослий починає її будувати, називаючи те, що він любить, і кладе руку в центр. Потім кожен з дітей називає те, що йому подобається або викликає симпатію, і кладе свою руку зверху. Таким чином, будується ціла піраміда.