Профілактика булінгу в учнівському середовищі
Булінг або цькування – різновид психологічного чи фізичного насилля з боку людини чи групи людей. Головною його відмінністю від конфлікту є систематичність та тривалість. Поняття «булінг» застосовують тільки якщо однією з сторін є неповнолітня особа, як правило, школяр.
Важливим досягненням законотворців є введення покарання не тільки для булера (того, хто вчиняє насильство), а й для усіх учасників освітнього процесу, котрі навмисно замовчують проблему. Каратимуть гривнею: за перший випадок оштрафують на суму від 340 до 850 грн. Повторна агресія збільшить суму штрафу удвічі. Якщо булеру немає 16 років, відповідальність лягає на плечі батьків.
Головною ознакою булінгу є постійність, систематичність, тривалість. Цькування далеко не завжди починається з конфлікту. Зазвичай підліток-булер (той, хто цькує) через приниження жертви самостверджується. І ось одним з шляхів вирішення проблеми булінгу є знаходження для булера варіантів самоствердження, які не будуть пов’язані з приниженням інших людей.
Жертвою булінгу може стати будь-яка дитина, котра не вписалася у рамки колективу. Цькувати можуть і тих, хто відстає у навчанні, і відмінників.
В рамках Всеукраїнського тижня з протидії Булінгу психологічною службою школи були проведені виховні годинни з учнями на тему:"Профілактика та подолання булінгу в шкільному середовищі", "Булінг, як розпізнати та що робити".
Переглядали відеоролик "Булер", "Булінг та кібербулінг в учнівському середовищі".
Проводили тренінг "Дерево надії", де кожний з учнів висловлювали свою думку, щоб зупинити знущання над однолітками.
Адже найважливіше не замовчувати проблему, тільки небайдужість та активна позиція зможуть з часом викорінити булінг як вкрай негативне й руйнівне явище у наших школах.