A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Жашківський ліцей №1
Жашківської міської ради Черкаської області

Zhashkiv Lyceum 1 of Zhashkiv City Council of Cherkasy Region

Новини

Дата: від до Скинути

Вітаємо переможця II етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту МАН України 2024

    Постійність у розвитку – головне кредо, яким керується учень 11-А класу Царук      Володимир. Це вже вдруге, коли він брав участь та посів ІІ місце у дослідницькому конкурсі Малої академії наук України. Цьогоріч, захищаючи роботу у відділенні  інформаційних технологій, продемонстрував дослідження, яке полягає у розробці 3D рушія мовою програмування python. Науковий керівник дослідження, Ярош Олександр Миронович, мотивував учня довести свої здібності. IT-технології  нині невідʼємна складова чи не кожної галузі суспільного життя. Водночас майбутнє розвитку цих галузей, зокрема, лягає на плечі нашої молоді, серед якої й наш талановитий і наполегливий учень Царук Володимир! Уява, жага до знань, навички та інтерес, за словами юнака, необхідні складові на шляху до успіху.

09:58 01.03.2024

ТИЖДЕНЬ ТРИПІЛЬСЬКОЇ КУЛЬТУРИ:«Історія походження людини (українців) від трипільців»

   У рамках проведення тижня трипільської культури на уроці біології учні 9-А, В класів, працюючи над темою «Історія походження людини (українців) від трипільців», проводили пошуково-дослідницьку роботу, слухали доповіді та демонстуючи  проекти, аналізували в ході бесіди фільм, який переглянули. Здобувачів освіти зацікавило те, що нині існує декілька основних теорій походження людини та життя взагалі. До них відноситься теорія еволюції Дарвіна (матеріалістична) та теологічна (ідеалістична). Ці теорії є протилежними, і кожна з них має свої недоліки. Спільний у них лише той факт, що люди не існували вічно, а з’явилися чи то внаслідок еволюції від мавпи, чи були створені надістотою (Богом). Розглядали людей, які населяли в давні часи терени сучасної України, і без сумніву, вважаються представниками однієї з найрозвинутіших культур світу свого часу. Археологічних культур налічується на теренах України чимало, але одна з них – трипільська. Українці — спадкоємці трипільської культури та всієї цивілізації. Генетики дослідили, що ми на 55% походимо від трипільців. Вони ментально нам рідні. Трипільці були справжніми homo sapiens, адже постійно вдосконалювали те, що виготовляють. Так з‘явилися на світ стійкі фарби, а створені ними малюнки на посуді збереглися до нашого часу. Філософія життя трипільців - це повна гармонія з природою. Трипільці любили господарювати, а значить, і знаряддя праці потрібні були на всі випадки. Наші предки навчилися плавити мідну руду, відливати ножі й сокири та навіть гачки для риби. Та нашу історію, як і багато іншого, намагаються знищити, зруйнувати, вкрасти. Наше завдання — розповісти всьому світу про спадкоємців трипільської культури. Ми повинні пам‘ятати своє минуле, щоб зберегти історію й жити в щасливому майбутньому.

21:30 29.02.2024

ТИЖДЕНЬ ТРИПІЛЬСЬКОЇ КУЛЬТУРИ:Exploring Trypillia

На уроці англійської мови учні 6-А класу разом з Бурлакою С.І. поглибили свої знання з Трипільської культури,  яка існувала в епоху неоліту на території сучасної України. Учні  дізналися, що вона відзначається своєю високорозвиненою керамікою, архітектурою та обрядовими практиками. Її мешканці займалися землеробством, скотарством, а також ремеслами. Діти виконували цікаві завдання, головоломки, створювали власний розпис посуду та одяг трипільців, a також переглянули цікаві відео.  Трипільська культура завдяки своїй унікальності та розвиненості стала однією з найважливіших археологічних культур неоліту свого часу і залишається об'єктом вивчення для вчених і дослідників до сьогоднішнього дня.

21:17 29.02.2024

ТИЖДЕНЬ ТРИПІЛЬСЬКОЇ КУЛЬТУРИ: ВИВЧЕННЯ ІСТОРІЇ РІДНОГО КРАЮ «ТРИПІЛЬСЬКА КУЛЬТУРА НА ЧЕРКАЩИНІ»

       Черкащина є одним із найдавніших регіонів нашої держави, на її території знаходиться велика кількість історико-культурних пам’яток. У рамках проведення тижня Трипільської культури учні 7-В класу разом з класним керівником Оксаною Дуб відвідали музей Трипільської культури, який знаходиться неподалік нашого міста в с. Легедзино.       Назва походить від селища на Київщині. Археологічні пам’ятки Трипільської культури на Черкащині були знайдені приблизно 30 років тому і доволі випадково. На полях Черкащини проводили аерофотозйомку і помітили цікаві білі плями на знімках, які потім при розкопках відкрили яскраві сторінки світової історії  та культури. Житлові квартали, глиняний посуд, фермерські господарства - усе це було у 3 тис. років до н. е. на Черкащині.

16:45 29.02.2024

ТИЖДЕНЬ ТРИПІЛЬСЬКОЇ КУЛЬТУРИ:Скарби наших предків.Трипілля

Прадавня трипільська цивілізація України – це унікальне явище в історії людства. Між сучасними українцями та трипільцями лежить кілька перейдених нашими предками епох, кілька етапів етнічних деформацій, ступенів розвитку, але саме в цих бурхливих змінах і зламах творився український народ:

12:28 29.02.2024

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було підтверджено

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень