Аденовірусна інфекція

Дата: 19.06.2023 10:21

#Аденовіруси - це група вірусів, які можуть спричинити низку простудних або грипоподібних інфекцій (від легкого до тяжкого ступеня). Дослідники виявили близько 5️⃣0️⃣ типів аденовірусів, здатних інфікувати людину. Найчастіше аденовірусні інфекції вражають дихальну систему. Вони можуть спричинити симптоми, схожі на застуду чи грип. Більшість аденовірусних інфекцій протікають у легкій формі.

📆Аденовірусною інфекцією можна заразитися протягом усього року, проте її пік зазвичай припадає на зиму та ранню весну.

📌Аденовіруси можуть викликати широкий спектр захворювань, у т.ч.:

👉загальні симптоми застуди чи грипу;

👉високу температуру;

👉хворе горло;

👉кон'юнктивіт;

👉гострий бронхіт;

👉пневмонію;

👉фарингіт;

👉отит;

👉діарею;

👉гострий гастроентерит.

📉Менш поширені захворювання, спричинені аденовірусом: інфекцію або запалення сечового міхура та неврологічні захворювання (стани, що вражають головний та спинний мозок).

Аденовіруси зазвичай передаються від інфікованої людини через:

🔺близький особистий контакт (дотик або рукостискання);

🔺повітря (при кашлі та чханні);

🔺дотики до предмета або поверхні з аденовірусами, а потім - до рота, носа чи очей перед миттям рук;

🔺контакт з фекаліями (напр., під час зміни підгузка).

🧴🦠Аденовіруси часто стійкі до звичайних дезінфікуючих засобів і можуть залишатися заразними протягом тривалого часу на поверхнях та предметах.

👶🏼👧🏼Аденовіруси можуть вражати людей різного віку. Але найчастіше вони зустрічаються в дітей віком до 5 років. Поширення аденовірусів у немовлят та дітей раннього віку часто відбувається у дитячих садках. Вони часто беруть предмети до рота і рідше миють руки.

📍У групі ризику розвитку аденовірусної інфекції є: люди, які перенесли трансплантацію стовбурових клітин чи органів, хворі на рак чи ВІЛ/СНІД тощо.

❓Як знизити ризик інфікування аденовірусами❓:

✅Часто та ретельно мийте руки з милом.

❌Не торкайтеся рота, носа або очей, якщо ви не вимили руки.

✅Намагайтеся триматися якомога далі від хворих людей.

✅Регулярно дезінфікуйте іграшки вашої дитини.

✅Очистіть стільниці, раковини та інші тверді поверхні сумішшю відбілювача та води.