Вивчення адаптації до першого класу

Дата: 09.02.2023 12:29

Адаптація  учнів  першого  класу до навчання в школі за методикою «Школа звірів», «Моя сім’я». Для багатьох дітей адаптація до школи є складним випробуванням. Дитина стикається з низкою проблем, які не в змозі вирішити сама. В результаті у дитини можуть виникнути шкільні неврози.  Оскільки психологічний захист формується на неусвідомленому рівні, то дослідження механізмів може проводитися за допомогою проективних методик. Одна з них – “Школа звірів”. Вона дає можливість виявити дезадаптацію до навчання на початковій стадії розвитку, з’ясувати причини і способи корекції адже малювання для молодших школярів звично і цікаво. Аналіз зображеного дає можливість зробити деякі припущення про ті труднощі, які виникли у дітей у процесі навчальної діяльності на уроках у спілкуванні з однокласниками і вчителем.

Методика «Моя сім’я»  допомагає виявити ставлення дитини до членів своєї сім'ї, сімейні відносини, які викликають тривогу чи конфлікти. Зображений малюнок показує, як дитина сприймає взаємовідносини з іншими членами сім'ї та своє місце в сім'ї.