Свято Андрія і Калити

Дата: 30.11.2023 14:58

"Їду, їду Калиту кусати"- так розпочався виховний захід у 1-Б класі Жашківського ліцею №1.
День Андрія або Калиту відзначають за новим календарем 30 листопада. З цікавістю діти поринули у таємничий історичний світ традицій нашого народу. Все цікавило маленьких всезнайок : і хто такий Андрій Первозванний, і що це за свято - Калита, і чому корж мав бути обов'язково круглий з діркою посередині.
А який  він смачнющий був!!! З медом, який вважали символом Сонця.
Ця випічка призначалась для особливого ритуалу, який  дітки особливо полюбляють-кусання Калити .
Корж підвішували під стелею, а всі присутні повинні були відкусити хоча б маленький шматочок...
А дівчатка, хоч і маленькі, також долучилися, граючись,  до таїнства ворожінь.
Дітям дійство дуже сподобалось. Було захоплююче, цікаво та пізнавально.
Тож побажаймо всім щастя, радості, світла і правди, щоби у новому році наше життя було теплим і сонячним, і щоби в країні настав мир. А Калита нехай буде нагадуванням, що кожному з нас треба тягнутися до світла, добра, любові.

Класний керівник Нарчинська Наталія Василівна, вихователь групи продовженого дня Лук'янчук Ольга Ярославівна, асистент вчителя Голуб Марина Сергіївна