ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ: як йому запобігти

Дата: 30.11.2023 15:23

Можливо, це зображення (текст «як уникнути переохолодження перед виходом iз дому завжди зважайте на прогноз погоди перед виходом iз дому збалансовано пожжте та випийте рдини дотримуйтесь принципу багатошаровост в одеж намагайтеся не курити He вживайте алкоголь не виходьте на вдкрите повитря сптнлим активно рухайте руками та пальцями ніг у втряну погоду вi̇дкрит длянки тла змащуйте захисним кремом що робити в разі переохолодження: провести огляд постраждалого, визначити наявнсть свдомост та дихання. викликати бригаду екстреной (швидкой) медичной допомоги якщо постраждалий свдомост, згрити його безалкогольними гарячими напоями накласти на ушкоджену длянку ! накрити гермопокривалом чисту пов'язку або ковдрою не можна нтенсивно розтирати вдморожену частину тіла!»)

Як розпізнати переохолодження та що робити, якщо воно виникло? При низьких температурах наше тіло починає стрімко втрачати тепло, що може призвести до серйозних проблем зі здоров'ям.

🚨Симптоми переохолодження🚨:

👩🏼У дорослих:

👉озноб, слабкість;

👉блідість, в‘ялість;

👉зниження дотикової чутливості;

👉сплутаність свідомості, можлива амнезія, нерозбірлива вимова;

👉іноді зниження артеріального тиску;

👉біль у кінцівках (вуха, ніс, пальці).

👧🏼У дітей переохолодження проявляється у вигляді яскраво-червоної та холодної шкіри, а також млявості.

📌6 простих порад, як уникнути ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ:

✅Багатошаровий одяг. Слід одягнутися так, щоб між шарами одягу залишався прошарок повітря, що утримує тепло. Бажано, щоб верхній одяг був водонепроникним. Обов’язково носіть рукавички та шарф. У вітряну погоду відкриті ділянки вашого тіла змащуйте спеціальним кремом. Окрім того, під час морозяної погоди не носіть металевих прикрас. Одягайте якісне та нетісне тепле взуття.

✅Вчасне і режимне харчування. Збалансовано поїжте та випийте теплої рідини. Якщо ви не будете дотримуватися цього правила, то зросте ризик отримання переохолодження і навіть обмороження.

✅Намагайтеся не вживати алкоголь – він розширює судини на поверхні тіла, внаслідок чого тіло швидко втрачає тепло.

✅Намагайтеся не курити, адже нікотин у холодну пору може негативно вплинути на ваше здоров’я.

✅Для того, щоб посилити кровообіг, активно рухайте руками та пальцями ніг. Не стійте на одному місті, намагайтеся рухатися.

✅Не виходьте на відкрите повітря спітнілим.

🕒‼️Якщо переохолодження тривало досить довго:

✅Проведіть огляд постраждалого, визначте наявність свідомості та дихання.

✅Викличте бригаду екстреної (швидкої) медичної допомоги.

✅При можливості усуньте дію холоду: перемістіть постраждалого в тепле приміщення, зніміть мокрий одяг. Взуття та одяг зніміть обережно та без зусиль, аби не ушкодити вражені ділянки тіла (краще розрізати взуття та одяг).

✅Якщо постраждалий у свідомості, зігрійте його безалкогольними гарячими напоями.

❌Не можна інтенсивно розтирати відморожену частину тіла!

✅Накладіть на ушкоджену ділянку чисту пов’язку.

✅Забезпечте нерухомість переохолоджених пальців, кистей і стоп. При необхідності знерухомити за допомогою імпровізованих або стандартних шин.

✅Якщо постраждалий без свідомості, але в нього збережене нормальне дихання, то переведіть у стабільне положення.

✅Накрийте термопокривалом або ковдрою.

‼️Якщо ви помітили в себе або в іншої людини ознаки обмороження, негайно зверніться за медичною допомогою до фахівців!