Стоматологічний огляд дітей

Дата: 10.05.2023 15:56

📆Регулярні стоматологічні огляди дітей - це важлива частина профілактичної допомоги❗️

👨🏼‍🔬Під час огляду стоматолог професійно почистить зуби вашій дитини та оцінить ризик карієсу. Обстеження може включати нанесення герметику або фтору, стоматологічний рентген або інші діагностичні процедури.

🍏🥦Насамперед стоматолог або гігієніст обговорять дієту, звички гігієни порожнини рота вашої дитини, а також продемонструють правильні методи чищення зубів зубною ниткою. Також вони розкажуть як запобігти травмам порожнини рота та наголосять підліткам якими є ризики для здоров'я, пов'язані з тютюном, зловживанням психоактивними речовинами та пірсингом у порожнині рота.

❓Чому це СЛІД регулярно робити❓

Регулярні стоматологічні огляди допомагають захистити здоров'я порожнини рота вашої дитини. Окрім того, вони є хорошою можливістю виявити проблеми на ранній стадії, коли вони найбільш піддаються лікуванню.

❓Як часто варто проходити стоматологічний огляд❓

На те, як часто вашій дитині потрібно проходити стоматологічне обстеження, можуть впливати різні чинники, у т.ч. вік, стан здоров'я та ризик карієсу.

📌Розклад оцінки стоматологічного здоров'я в дітей, рекомендований Американською Асоціацією Дитячих Стоматологів:

✅Перший огляд проводиться з моменту прорізування першого зуба (але не пізніше 1 р. життя). Його слід повторювати кожних 6 міс., оскільки враховується ризик виникнення або схильність дитини до захворювання.

✅Оцінка росту та розвитку ротової порожнини – клінічні огляди.

✅Для максимальної ефективності оцінка ризику виникнення карієсу повинна проводитись регулярно.

✅Рентгенологічна оцінка, профілактика та аплікація фторвмісними препаратами (термін, частота та вибір у залежності від анамнезу дитини, даних клінічного обстеження та схильності до захворювань ротової порожнини).

✅Додавання фтору (з урахуванням потреби його системного додавання) – щонайменше до 16 р.

✅Профілактичні рекомендації та настанови – невід’ємна частина кожного візиту.

✅Рекомендації щодо гігієни ротової порожнини: спочатку це відповідальність батьків, згодом – дітей з батьками, потім – лише дитини.

✅Рекомендації щодо харчування – під час кожного візиту до лікаря. Повинна бути розроблена схема правильного харчування, роль рафінованих вуглеводів та частоти перекусів, їхній вплив на розвиток карієсу та дитячого ожиріння.

✅Рекомендації щодо запобігання травмам: предмети ігор, соски, автомобільні крісла, навчання ходіння.

✅Рекомендації щодо шкідливих звичок: для діток – смоктання пальця або соски, школярів та підлітків – кусання нігтів, стискання зубів. Спочатку обговорення з батьками, а потім відлучення від шкідливої звички.

✅Оцінка потреби герметизації – для схильних до карієсу тимчасових молярів, премолярів та фронтальних зубів із глибокими ямами.

👄Намагайтесь регулярно відвідувати стоматолога з дитиною та берегти здоров’я ротової порожнини!