Мов берегиня вроди, хустка

Дата: 07.12.2021 16:36

Мов берегиня вроди, хустка

Здавна у нашій стороні.

На ній і гроно, і пелюстка,

І небо, й райдуга на ній…

7 грудня ми відзначаємо Всесвітній День української хустки.

З давніх-давен українська хустка була одним з найважливіших елементів народного вбрання та невід’ємною частиною української культури. Вона була наділена якоюсь магічною силою та вважались оберегом.

Сьогодні учні 4-В класу зробили спробу повернути в життя забутий звичай нашого народу – вшанування хустки. Адже хустка – це саме життя! Вона - пам’ять роду, наша берегиня, наша святиня!

З цієї нагоди наші дівчатка увібрались у  розмаїття барвистих хусток, а хлопчики у вишиті сорочки . Діти пригадали як користуватись хусткою, дізналися, як правильно її одягати, навчилися замотувати хустки різними способами.  Також учні  вивчали вірші, будували прислів’я, з розсипанок  складали речення про українську хустку. А в подарунок своїм рідним створили міні-лепбуки «Хустка – наш оберіг».

Учитель початкових класів Коваль Лариса Анатоліївна