Мрії здійснюються! (STEM проект “Тварини Антарктиди”)

Дата: 21.12.2023 20:12

З дитинства більшість людей мріють бути космонавтами,полярниками, балеринами. Але в дорослому житті лише одиниці здійснюють дитячі мрії. 20 грудня учні ліцею зустрілися у режимі відеозв’язку з Мартиненком Дмитром Олеговичем, учасником 28-ї Української антарктичної експедиції, яка вирушила на станцію "Академік Вернадський" у березні 2023 року. Українська антарктична станція "Академік Вернадський" розташована на острові Галіндез поблизу Антарктичного півострова. Пінгвіни, кити та морські леви там зустрічаються значно частіше, ніж люди. Учні дізналися про життя тварин в екстремальних умовах Антарктиди. Тваринами найзагадковішого материка є кити (китами Антарктиди називаються всі кити, які хоча б частину року, проводять поблизу берегів континенту, їх є 8 видів), морські котики та морські леопарди,тюлені та найближчі сусіди наших полярників — пінгвіни. Під час зустрічі діти чули їхні гучні вітання та спостерігали за цікавою поведінкою пінгвінів. Дмитро Олегович захоплююче та змістовно описав особливості харчування та гніздування цих птахів. Запитань від дітей було настільки багато, що зустріч тривалістю 1.5 години злетіла як декілька хвилин. До зустрічі діти готувалися: учні 7-х класів готували проекти про тварин Антарктиди, десятикласники — про станцію “Академіка Вернадського”. Ця подія — не лише поглиблення знань. Вона мала і профорієнтаційну мету, адже перед старшокласниками стоїть питання вибору професії. Зустріч настільки надихнула учнів, що того ж дня взяли участь у конкурсі “Яскрава Антарктида”, за результатами якого учень 10-Б класу Джурило Дмитрій отримав диплом І ступеня.

Дякуємо Дмитру Олеговичу за змістовну і цікаву зустріч! А всім нашим вченим-полярникам — за неоцінений вклад у науку.

Учитель біології Ященко Наталія Анатоліївна