Проект «Популяризація технічної та екологічної вищої освіти» (PROMETHE-U.S.)

Дата: 17.12.2018 20:25

Мета проекту «Популяризація технічної та екологічної вищої освіти» (PROMETHE-U.S.) – підвищення обізнаності молоді у перевагах  технічних та екологічних професій для успішного розвитку української економіки.

Ідея проекту виникла у зв’язку зі зростанням потреб вітчизняних підприємств і організацій у висококваліфікованих спеціалістах технічного і екологічного спрямування, щоб подолати розрив між попитом на технічних експертів та кількістю людей, які обирають відповідні спеціальності.

Проект був розроблений фахівцями Центру ресурсоефективного та чистого виробництва (ЦРЕЧВ), який з 2013 року здійснює підтримку вітчизняних  компанії та інституцій у підвищенні їх ефективної роботи та екологічних показників шляхом сприяння трансферу технологій, проведення енергоаудитів, викладання курсів екологічного та технічного спрямування в вітчизняних  закладах вищої освіти та організаціях.

Фінансування проекту здійснюється Посольством США в Україні.

Мета:

сприяти підвищенню енергетичної та екологічної ефективності в Україні шляхом популяризації екологічної та технічної освіти серед молоді.

Завдання:

• ознайомити молодь, яка обирає свою майбутню професію  з перевагами і перспективами технічної освіти;
  • зацікавити школярів сучасними технічними розробками та дослідженнями у сфері захисту довкілля та збереження природних ресурсів;
  • донести до майбутнього покоління роль технічної освіти в успішному розвитку України.

Цільова аудиторія проекту – школярі 9-11 класів, які планують здобувати вищу освіту і через 5 – 8 років (термін, необхідний для підготовки спеціалістів) зможуть стати рушіями економічного розвитку та охорони навколишнього середовища.

Тематика семінарів (майстер-класів) в межах проекту в період з жовтня 2018 року по лютий 2019 року:

1. комп’ютерна інженерія (програмування);
  2. нанотехнології;
  3. екологічна безпека (раціональне використання природних ресурсів, безпека життєдіяльності);
  4. «зелені» технології;
  5. енергоефективність (енергозберігаючі технології і поновлювані джерела енергії);
  6. робототехніка (сучасні розробки  та перспективи);
  7. машинобудування та металообробка;
  8. інженерна екологія;
  9. інженерія  (будівництво);
  10. аерокосмічна техніка, астрологія.

Очікувані результати

• підвищення поінформованості школярів та членів їх сімей щодо переваг технічної освіти та необхідність збереження навколишнього середовища;
  • збільшення частки студентів, які обирають технічні та екологічні спеціальності для здобуття вищої освіти;
  • створення  онлайн-платформи, яка об`єднає учнів, студентів університетів та фахівців ЦРЕЧВ для обміну інформацією щодо покращення екології та зростання  енергоефективності вітчизняних підприємств, значно розширивши коло спілкування усіх учасників.

Інформаційні матеріали:

Банер `PROMETHE-U.S.`

Екологічний порадник `PROMETHE-U.S.`

Інформаційна листівка про проект і тренінги `PROMETHE-U.S.`

Менеджер проекту

Катерина РОМАНОВА